Archive for the ‘Infotahvel’ Category

Väinjärve infotahvel

Täna hilisõhtul paigaldasin Maarja abiga Väinjärve rannaalale, abivallavanemaga kokkulepitud kohta järjekorras neljanda infotahvli. Tahtmine Väinjärve kohta käiva fotomaterjali kokkupanekuks oli mul ammu aga tulemuseni jõudmine võttis aega. Liiga kaua, sest ideaalis oleks tahvel pidanud seal seisma juba möödunud kevadel.

Võib isegi olla, et minu jaoks sai see tahvel üles ainuõigel ajal. Väinjärv on Järvamaa üks populaarsemaid ujumiskohti, millega käib kaasas rannaalal avalik alkoholi tarbimine, suitsetamine, mürareostus ja prügi. Ehk tuletab see tahvel meelde kui habras on tasakaal nii looduses kui ka inimkäega rajatud rannaalal ning paneb meid rohkem hoolima. Sest nagu avalõik infotahvlil osutab, olid sarnased mured meie esivanematel juba sada aastat tagasi.

Väinjärve infotahvli leiad rannaala sissepääsu lähedalt, olemasoleva teadetetahvli kõrvalt. Tahvli kujunduse ja teostuse eest tänan oma head koostööpartnerit ja sõpra Urmast, immutatud raamimaterjali eest meie enda Naturali!

(veel …)

Esmaspäev, juuni 27th, 2016

Ervita veski infotahvel

Ervitale on paigaldatud värske infotahvel, mis annab huvilistele põgusa ülevaate Ervita tuuliku ajaloost. Neile, kes on viitsinud jälgida Nahkanuia ajaveebi või on kursis vanadpildid.net pakutava fotovalikuga, pole seal midagi põrutavalt uut. Aga ei peagi olema, sest tahvli näol on tegemist ühe väikese sammuga Ervita veski ametliku avamise ettevalmistuste käigus, mis peaks kulmineeruma käesoleval nädalavahetusel televisiooni kohaletulekuga.

Ervita tuuleveski infotahvel ja Kalju ©Nahkanuia

(veel …)

Neljapäev, august 1st, 2013

“Preedil peeti külapäeva”

Olgu Preedi inimeste tänu ka Nahkanuia ajaveebis mainitud. Artikkel on pärit september 2012 Koeru Kajast.

Esmaspäev, september 17th, 2012

Preedi infotahvel taas oma kohal

Homme tähistab Eesti oma taasiseseisvumise aastapäeva. Nii nagu see päev tähendas 1991 aastal Eesti riigile ja selle rahvale uut võimalust, jääb see juhuse tahtel edaspidi ka Preedi mõisa infotahvli taaspaigaldamist meenutama.

Paigaldasin tõesti Preedi infotahvli uuesti. See sai toimuda tänu asjaolule, et keegi leidis selle olevat piisavat olulise ning toetas tahvli teistkordset valmistegemist. Kahjuks ei ole tegemist kohaliku inimesega.

Selle sammuga ei taotle ma mingit üleolekut lõhkujast või lõhkujatest. Ma tahan väga loota, et lõhkumine oli juhuslikku laadi kuid ei saa kuidagi lahti tundest, et tegemist oli kättemaksuga. Mille eest, ei tea. Teise tahvli püsimine või selle uus lõhkumine kinnitab ühe või teise versiooni tõele vastavust.

Olen mõtisklenud palju reaktsiooni üle, mis tahvli lõhkumisele järgnes. Kui Sireti kommentaar ja Janno poolt oma Facebooki seinale riputatud viide välja arvata, reaktsiooni ju sisuliselt polnud ja sellega anti lõhkujate teole vaikiv heakskiit. Seisukohta võtmata on raske selliseid tegusid ja nende tegijaid peatada …

Ma alguses arvasin, et panen tahvli vaikselt üles ega teavita sellest. Aga siis jällegi leidsin, et nii poleks sellel ka mõtet. Keda ma petan? Ja veel ei ole olukord lootusetu.

Pühapäev, august 19th, 2012

INFOTAHVEL: Preedi mõis

See lõhutud Preedi mõisa infotahvel nägi välja selline …

Esmaspäev, august 13th, 2012

INFOTAHVEL: Preedi mõis

Preedi mõisa kohta käiv infotahvel sai õhtul paigaldatud. Käsime seda paika panemas lausa kahe mehega, sest Mati oli mul kaasas. Tema tegi ka alloleva foto.

(veel …)

Reede, august 10th, 2012

Võidujooks ajaga

Valmistasin mõlemal nädalavahetuse päeval ette järgmise infotahvli materjali. Preedi külal on tulemas külapäev ning mulle tundus sobiv hetk olevat paigaldada ürituse toimumise kohale, Preedi mõisa ette, tahvel, millel mõned vanemad vaated ja pisut teksti. Materjal on kujundajale saadetud ning ma loodan, et ta on nõus tähtajaga vastu tulema. Seda enam, et kujundust ennast pole vaja enam välja mõelda, see on olemas. Annan jooksvalt teada projekti edenemisest. Kannatamatutele pilguheit kasutatud fotodele ja muule materjalile.

Pühapäev, august 5th, 2012

INFOTAHVEL: Vardja veskiveski

Esimene MTÜ Nahkanuia poolt tellitud infotahvlitest sai täna Vardja vesiveski juurde paigaldatud.

(veel …)

Laupäev, august 4th, 2012