Archive for the ‘Linnud’ Category

Tilde ja linnud

Maarja vana iPhone tühjendades sain sealt lõpuks kätte mõned ammu lindistatud hetked seoses meie pisitütrega. Tegemist on 2012 aasta aprillis ülesvõetud vestlusega, meie ees on lahti linnuraamat ja vaatame sealt koos linnupilte. Oma suureks üllatuseks ja rõõmuks avastan, et minu tütar on juba kolme ja poole aastaselt näinud valdavat enamust eestimaal pesitsevatest lindudest. Kuigi tüdruku jutt on enesekindel, jäi mulle vestluse lõpuks hinge väike kahtluseuss, kas ta ikka rääkis lõpuni tõtt!? Sest mäletate ju küll seda talvist videolindistust, kus esines samuti väga enesekindel neiu!

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Pühapäev, november 1st, 2015

Nurmkanad Kurel

Nurmkanad Kurel @Nahkanuia

Oma hiljutise loomapostituse täienduseks lisan kaks eile tehtud fotot nurmkanadest, keda kohtasin Kurel. Linnud tunnevad ennast koduselt kuid silitada veel ei lase. :) Tundub, et tegemist on sama parvega, kes on meiega sisuliselt terve suve peitust mänginud. Ja see mainitud kotkas Kördil plaanib midagi. Eile nägin ma teda õhku tõusmas Karjamardilt ja ma ei saa aru, miks ta seal on. Kas kuskil rohu sees on mõni korjus, millest ma teadlik pole?

(veel …)

Neljapäev, september 10th, 2015

Kohtumised loomadega

Sokk hommikuudus @Nahkanuia

Suvi ja saabuv sügis on olnud loomakohtumiste poolest kesised kuid mitte päris olemata. Kõige enam olen kohanud mullamutte, kahjuks olukorras, kus mul on imetlemiseks jäänud ainult nende keha. Arvestades nisupõllu paiknemist ümber meie maja, võiks ju oodata rohkearvulisi kokkupuuteid sigadega kuid võta näpust. Ainult korra on koer sigu päevavalguses tajunud (kuulnud-haistnud) ning minu korralduse peale neile tuule alla teinud. Tookord oli tegemist kahe seaga kuid viimaste jälgede järgi nisupõllus on neid palju rohkem ning nad on majale seni arvatust lähemal.

(veel …)

Esmaspäev, september 7th, 2015

Lootusetu lugu

Käisime Maarjaga õhtul Väätsa prügilas. Muidugi mitte jalutamas vaid keskkonda säästmas. Rehvihunniku juurde sõites märkasin kummaliselt rabelevat lindu ja mulle tundus, et ta oli millegi küljes kinni. Tagurdades saime teada kuidas. Linnu jalg oli jäänud betoonjuraka küljest väljaturritavate armatuurvarraste vahele kinni ning oli rabelemise tulemusel peaaegu küljest tulemas. See nägi välja nii …

Kajakas Väätsa prügilas @Nahkanuia

(veel …)

Teisipäev, juuli 21st, 2015

Hommikul näeb asju …

… mida muul ajal ei näe. Need, kes on seda proovinud, teavad isegi. Minul aga on vaja seda endale meelde tuletada, ka seda, et polegi nii raske kell 4 ärgata. Tegelikult plaanisime minna hommikul lastega rabasse aga kui juba üleval olime, otsustasime, et minna sinna päikest nautima pole ka mõtet. Seda võib vabalt päevasel ajal teha. Aga et varane tõusmine “raisku” ei läheks, otsustasin jalutama minna. Sündis kaks mini-fotoseeriat, millest esimese pildistasin Nahkanuial ja teise autoaknast kihelkonna lõunaosa teedel.

(veel …)

Pühapäev, juuni 21st, 2015

Matsi hilisõhtune jahisaak

Hakkasin magama minema kui nägin aknast Matsi, kelle suus tolknes midagi suurt. Kuigi kass pani esimese hooga oma jahisaagiga plehku, tuli ta pika meelitamise peale välja ja oli nõus kinnipüütud linnu pildistamise hetkeks mulle loovutama. Mis linnuga on tegu? Öösorr? Mingi röövlind? Mats rabas linnu enne kaasa kui jõudsin lähemalt uurida.

Matsi jahisaak - öösorr @Nahkanuia

Teisipäev, juuni 16th, 2015

Punaselg-õgija ©Mario Traks

Punaselg õgija @Mario Traks

Mulle väga meeldib vahendada Nahkanuiat läbi teiste silmade või võõra objektiivi. Tulemus võib olla täiesti teistsugune ning kui ei olegi, siis kindlasti rikastav. Mõjureid on ju palju: alates kasutusel olevast tehnikast kuni juhusteni välja. Sest kuidas näiteks saaksin mina teada kus liiguvad Nahkanuial ilvesed? Või siis kiigata konnakotka pessa? Ka fotol olevat punaselg-õgijat olen korduvalt näinud istumas lõkkeplatsil oksahunniku otsas aga kartlik lind ei luba minul oma 200mm objektiiviga endale piisavalt lähedale hiilida. Mariol see oma tehnikaga õnnestus.

Punaselg-õgija. Täna sinu õuelt. Ei õnnestunud kõige paremini kuna 2 klõpsu lubas teha ja siis tegi vehkat.

Üles võetud 25. mail 2015. ATFLRKTS

Teisipäev, juuni 16th, 2015

Tegime lastega pesakaste

Reede õhtul tuli Matile õepoeg Tommi külla. Tegemist on neil küllaga ja reeglina piirdub see virtuaalmaailmaga. Kuid mitte ainult. Eile tegime üheskoos suure tiiru Nahkanuiale ja pärastlõunal läksid nad koos Koeru skateparki, kus veedeti rekordilised 4 tundi, nii et tagasi tõi Maarja kaks läbimärga poissi!

Täna korraldasin neile pesakastide tegemise, kusjuures nad said ise olla kogu protsessis osalised. Alustasime mõõtmisest …

Pesakaste tegemas @Nahkanuia

(veel …)

Pühapäev, märts 29th, 2015