Archive for the ‘Mats ja Tuti’ Category

Matsi hilisõhtune jahisaak

Hakkasin magama minema kui nägin aknast Matsi, kelle suus tolknes midagi suurt. Kuigi kass pani esimese hooga oma jahisaagiga plehku, tuli ta pika meelitamise peale välja ja oli nõus kinnipüütud linnu pildistamise hetkeks mulle loovutama. Mis linnuga on tegu? Öösorr? Mingi röövlind? Mats rabas linnu enne kaasa kui jõudsin lähemalt uurida.

Matsi jahisaak - öösorr @Nahkanuia

Teisipäev, juuni 16th, 2015

Kus on kassid?

Sageli on nii, et meie kaks kassi “kaovad” tuppa nii ära, et nende leidmiseks peab Maarja minema kööki, avama külmkapi ja krabistama millegagi, mis meenutab krõbinapakki või siis teesklema konservikarbi avamist. Eile avastasime Matsi näiteks voodist, kus ta oli ennast mugavalt voodikatte alla sättinud. tehes seda kusjuures sedavõrd korrektselt, et poleks olnud välistatud ka talle peale istumine. Õnneks avastasime looma õigel ajal ja tegime mälestuseks paar klõpsu.

Kus on kassid @Nahkanuia

(veel …)

Teisipäev, veebruar 17th, 2015

Lumememmest, kindlusest ja ülbetest kassidest

Alati on lihtne jagada huvitavaid hetki elust Facebookis või mõnes teises sotsiaalvõrgustikus. Ma siiski tahan, et neist jääks mingi jälg ka siia ajaveebi. Näiteks eile Matile Meelimari, Miko Mattise ja Maarja poolt ehitatud lumememmest ja -kindlusest. Tegelikult ehitas seda kindlust vist küll valdavalt emme, Matildet nägin Mattisega vaheldumisi lumes aelemas ja torisemas. :) Aga valmis nad selle said ja lõpuks pidasid veel ühe lumesõjagi maha. Mina hööveldasin samal ajal oma traktoriga õuel teid puhaks.

Nahkanuia lumememm ja -kindlus 2015  @Nahkanuia

(veel …)

Esmaspäev, jaanuar 12th, 2015

Linnud koduknast – nurmkana

Nurmkana ©Nahkanuia

Nurmkanad on Rõhu ja Nahkanuia püsielanikud, keda peamiselt kohtame teel koju, Vardja tee esimesel viiesajal meetril. Mõni päev tagasi avastasime ühe linnu surnukeha majatrepilt. Pole kahtlustki, et tegemist on kasside tööga aga kummale neist näpuga näidata, Matsile või Tutile, ei oska. Tegemist on suurima ja haruldasema saakloomaga, keda kassid on murdnud. Seni hoidis seda kohta enda käes möödunud aasta augustis maja eest leitud nirk. Huvitav on see, et nad ise kõiki murtud linde ei söö, jätavad niimoodi vedelema … jahiinstinkt.

Laupäev, juuni 7th, 2014

Midagi pole vahepeal juhtunud

Tõepoolest, midagi pole vahepeal juhtunud sellist, mis väärib kirjutamist ja tuleviku tarbeks salvestamist. Paar fotot olen postitanud fotoblogisse aga see on ka kõik. Mõnikord taban ennast arutlemes mingi põneva teema üle aga see on reeglina koju jõudes ununenud. Ka tänasest päevast ei jäänud muud silma kui püütud hiirega auto alla põgenenud Tuti ja pulgaga lumel hullav Hinckus.

Tuti hiirega ©Nahkanuia

(veel …)

Neljapäev, märts 20th, 2014

Põletasin oksi ja pildistasin Matsi

Tänane ilm oli sedavõrd kevadine, et mul tekkis üle pika aja soov väljas tegutseda. Seda sisemist tungi võimendas veelgi asjaolu, et kuigi pole külm, pole ka väga soe ning maapind on parasjagu külmunud, et mitte mudas kakerdada. Seda kõike arvesse võttes arvasin olevat hea mõtte keskenduda okste põletamisele maja taga lõkkeplatsil ja tuua lisa kõikjalt sealt, kuhu see tuulise sügise ja talve jooksul tekkinud oli.

Lõkke sain suurte pingutustega põlema aga sealt edasi sujus kõik heas rütmis. Vahepeal oli mul “abis” Tilde ja pärast lõunasööki mõlemad lapsed. Nendega käisime ja koristasime ära nende onni juurde kukkunud kaks suurt saart. Pimedas kui tuld kohendamas käisin, oli kõik igatahes kenasti ära põlenud. Homme mõtlesin, et lõhun ära viimased maja juurde toodud kuused ja kui viitsin, toon metsast lisa.

(veel …)

Pühapäev, veebruar 16th, 2014

Hiirteaeg

Hiirteaeg ©Nahkanuia

Ei oskagi öelda, kas soojast sügisest või millesti muust tingituna tähendab Matsi igakordne maja juurde ilmumine ka ühe surnud hiire lisandumist. Reeglina sööb ta enda toodud hiired küll ära (või aitab teda Hinckus) aga täna olid kõik nii täis, et pidin hakkama majaesist raibetest puhastama. On ime, et selle rikkaliku, looduse poolt pakutud, toidulaua kõrval, jagub Matsil ja Tutil ruumi veel kassitoidu jaoks. Vähemalt lihakonserv on see, millest kumbki kunagi ära ei ütle.

(veel …)

Esmaspäev, september 16th, 2013

Hundid

Hundid Nahkanuial ©Nahkanuia

(veel …)

Esmaspäev, september 16th, 2013