Archive for the ‘IVP’ Category

Koeru või Kuusalu pastoraat

Olin juhuslikult osaline ühe väikese piltmõistatuse lahendamisel. Kuna mõistatuse näol oli tegemist vana fotoga, väidetavalt Koeru fotoga, mis pealekauba on ära trükitud ka uhkes Koeru pildiraamatus, annan juhtunust koos foto enesega väikese ülevaate.

Valdo Praust, mõisauurija, saatis mulle Facebooki vahendusel palve visata pilk peale ühele vanale fotole, millel olev hoone sarnanes kangesti Koeru pastoraadiga. Laadisin foto all ja uurisin lähemalt.

Kas Koeru pastoraat ©Kaunis kodumaa vanadel fotodel

(veel …)

Esmaspäev, juuli 1st, 2013

Suurem fotoost osta.ee-st – fotod

Siin need nädalajagu päevi tagasi osta.ee oksjonikeskkonast ostetud vanad fotod on. Tänu Einari kommentaarile on teada, et osadel fotodel on tegemist Liigvalla inimestega. Huvitav kokkusattumus, just täna hommikul sõitsin Liigvallast läbi ning mõtlesin, et sellest kohast on mul häbiväärselt vähe pildimaterjali. Aga alustame nendega. Olen tänulik iga infokillu eest fotodel kajastatud inimeste ja olukordade kohta.

(veel …)

Kolmapäev, oktoober 24th, 2012

Väinjärve lennuväli

Et suviti on Väinjärv ja selle rannaala ikka jututeemaks, oli hiljutigi, postitan siia ühe minu jaoks teistmoodi foto. Et Väinjärvel on ujutud ja paadiga sõidetud, kala püütud ja rallit korraldatud, pole kellelegi uudis. Aga et seal on maandunud väetise külvi lennuk, on mulle uudis. Äkki oskab keegi sellele midagi asjalikku lisada!?

Selles valguses ei tundugi väga võimatu, et kusagil mujal Koeru kandis on lennukid ka varem maandunud. Vaata siia ja kommenteeri!

Pühapäev, juuli 15th, 2012

Kas Jaan Piibelehe matused?

Mul on fotokogus üks matusepilt, kus kadunut turvab automaatur ning teda leinavad ordenitega pärjatud naisterahvad. Tegemist võiks olla sündmusega Koerus, sest kahe leinava proua tagant paistab Väinjärve algkooli juhataja Anton Pikkbergi nägu. Mul on kahtlus, et tegemist on ehk Jaan Piibelehe matustega, seda tulenevalt üldfoonist ja asjaolust, et üks naistest paistab kangesti tema õe Hilda moodi olevat. Kas keegi julgeb seda kinnitada või ümber lükata?

Jaan Piibeleht lasti maha 25. mail 1950. Vaata ka postitust “Tugevate tee” ja selle all olevaid kommentaare. Foto Jaan Piibelehest enne kui temast sai Nõukogude võimu käsilane, leiad siit.

Jaan Piibeleht matus ©Nahkanuia

Kolmapäev, märts 21st, 2012

IVP: aidake määrata veskeid!

Minu õhtune sõit Kaarel Aluoja juurde ei jäänud vääriliselt tasumata. Sain paar uhket külavaadet, kus orientiiriks on veskid ja ühel puhul ka abiks nimi fotodega samas komplektis olnud ühispildilt. Ja kuigi mul on endal aimdusi, mida ma kohe lugejaga jagan, ootan ma siiski kõigi koerukate abi fotodel kujutatu täpse määratlemise osas. Olge siis nii kenad ja andke teada kui teate rohkem kui mina!

Esimesed kaks fotot olid komplektis ühe perepildiga, mille tagaküljel seisab tekst: “Vahest vaatamiseks sugulastelt – Vuti perelt. 1959 a. suvel.” Kuna mõlemal talu- või külavaatel on ka näha veski või isegi kaks, ning maastik toetab, viis see minu mõtted taas Tudre veskitele. Seda enam, et Vuti nimeline koht paiknes Tudrele päris lähedal! Kas ka need inimesed alloleval fotol, mille tagant on võetud tsiteeritud tekst?

(veel …)

Kolmapäev, juuni 29th, 2011

IVP: Wao Jürgenthalid

(veel …)

Laupäev, aprill 2nd, 2011

Projekt IVP ehk identifitseerimata vanad fotod

Juba pikemat aega olen ma mõelnud, mida teha nende fotodega, mis on küll pärit koerukate albumitest ning mille puhul võib eeldada selget seotust Koeru või selle lähiümbrusega, kuid mille kohta täpsem info puudub. Üks võimalus on sellised fotod ühes nendega, mille puhul on teada pildistamise koht või fotol olevad isikud, üles panna vanadpildid.net keskkonda. Kuid see tähendaks, et viimane kaotaks kiirelt oma praeguse teravuse ning algse idee, sest Koeru kandiga kaheldavat seost omavad fotod hakkakasid pikepeale domineerima. Seda ma aga ei soovi.

Kuidas siis viia tundmatud fotod võimalike teadjateni? Kuigi on ilmselge, et Maalid ja Juhanid kasutavad internetti vähe kui üldse, jääb see siiski esimeseks kuigi mitte ainsaks võimaluseks. Kõige loogilisem koht selliste tundmatute fotode üleslaadimiseks tundus mulle PicasaWeb, kuna see on lihtne nii fotode üleslaadimise kui vaatamise mõttes ning mulle sobivalt struktureeritav.

(veel …)

Teisipäev, jaanuar 11th, 2011