Archive for the ‘Projekt’ Category

Kõik pole võimalik

Sain sellest esimest korda aru kui ei suutnud keskkooli ajal ära rääkida tüdrukut, kes mulle meeldis. Toona polnud tehtu ja selle tagajärgede analüüsimise vastu vajadust, leidsin sobivad selgitused ja läksin eluga edasi. Nüüdseks olen aru saanud, et sellest korrast oleks mõndagi võinud kõrva taha panna.

Tihtipeale võib kuulda edukaid jagamas oma elutarkust, mille lahutamatuks osaks on “tahtmine”. “Tuleb ainult tahta” ning “julgeda unistada” ja kõik teostub. Olen ka ise neid lauseid erinevatel ametipositsioonidel kasutanud, kuid mida aeg edasi, seda olukorrapõhisemalt, püüdes anda ka praktilisi juhendeid nende ilusate üleskutsete näitlikustamiseks. Üldiselt on mulle selline mõtteviis ning selle viljelejad vastukarva.

(veel …)

Teisipäev, november 6th, 2012

Tasuta asju pole olemas

Sageli jätame ise või jäetakse mulje nagu oleksid tasuta saadud asjad tasuta. Tegelikult see nii ju ei ole ja paljudel on seda tõestavad kogemused. Mõtlesin sellele kui toimetasin täna Jaani vanametalli kokkuostu vana järelhaagist, mille eest saadud rahadega soovin katta Vardja tee ehituskulusid.

Mul endal tuli “ainult” see tükkideks lõigata, Järva-Jaani toimetada ja raha kasseerida. Pealtnäha lihtne ülesanne aga tegelikult? Kui mul poleks olnud selles tugevat partnerit ning veel mõningaid häid inimesi, oleks suurem osa teenitud rahast läinud kulude katteks.

Kõigepealt tuli leida inimene, kes haagise lõikuriga sobivateks tükkideks lõikab, küsides samas töö eest mõistlikku hinda. Kas on üldse olemas mõistlikku hinda töö eest, mida tuleb teha õhtupimedas, väljas, vihmaga, pärast oma põhitööd? Kahtlen. Aga ma leidsin sellise inimese ja olen talle tänulik.

(veel …)

Esmaspäev, oktoober 29th, 2012

Huvitav areng Rõhul

Septembrikuu Koeru Kajas võis leida vallavalitsuse 24. augusti istungi ülevaate, kus muu hulgas nimetati ka projekteerimistingimuste väljastamist OÜ-le EXE Projekt lasketiiru projekteerimiseks Rõhu külas Kungla maaüksusel.

Kuna tegemist on küllaltki ambitsioonika ja omapärase projektiga, mis asjaolude kokkulangemisel realiseeruks meist mitte väga kaugel, püüan hoida arengutel silma peal.

Teisipäev, september 18th, 2012

Ootamine

Ootamine on muutunud minu elu lahutamatuks osaks. Näib, et ükski asi ei valmi enam õigeks ajaks, sest tegijatel on … tegemist. Näiteid võiks lausa varrukast raputada. Lühidalt:

Septembris tellisin puulõhkumise teenuse, mille etteteatamisaeg pidi olema “paar nädalat”. Siiani ootan tegijaid, kes leidsid paar päeva tagasi aega, et vähemalt tööplats tulla ja üle vaadata.

Suure hilinemisega tehti suvel Vardja teel ära lubatud garantiiremont, mille käigus veeti teele lisakoormad kruusa ja siliti see kopa abil mõnusalt kühmuliseks. Projektile pidi punkti panema hööveldamine. Höövlit ootan tänaseni. Suvel kui oli kuiv, polnud höövlit, nüüd on aga märg ja pole mõtet. Lubadusi seevastu on olen saanud piisavalt.

vanadpildid.net pidi valmis saama 2011 aasta kevadel. Projekti teostamiseks pidanuks kuluma 6 nädalat. Projekt sai esitlusvalmis septembris! Vigu parandasime ja parandame tagantjärele siiani. Tegijat on praktiliselt võimatu telefoni teel tabada, mis muidugi ei tähenda, et ta ei suhtleks. Suhtleb ja teeb aga sihuke kopp on sellest mangumisest ees, et vähe pole.

Kõige selle juures on mul kahele viimasele tegijale rahad korrektselt makstud (vaielge vastu!), eriti pinda neile ei käi, soovin ainult saada korrektselt lõpetatud projektid. Ei saa. Räägitud on piisavalt, selle postitusega tegin kirjutamise otsa kah lahti.

Neljapäev, oktoober 27th, 2011

vanadpildid.net varsti ehk esitlemiskõlbulik!

Kell on palju, peaksin magama aga läksin vanadpildid.net uue tehnilise lahenduse uurimisega hoogu. Keskkond on praktiliselt valmis aga vajab siiski putitamist ega ole 100% kasutuskõlblik. Kui mõningatele visuaalsetele vajakajäämistele võiks ehk isegi esialgu läbi sõrmede vaadata, siis piltide üleslaadimisega seonduv on hetkel veel ebamugav ning mitmed käsud vajavad ebameeldiva üllatusena ülekirjutamist. Mul on hea meel, et ma ei hakanud arendajate nõuande järgi vanu fotosid veel ümber kategoriseerima ega muid muuatusi tegema. Sellises staadiumis nagu keskkond praegu on, tuleks mul hiljem kõik pildid erinevatel põhjustel uuesti üle käia aga mul ei ole selleks aega. Fotosid on ju ligi 600! Seepärast ei ole ma ka huvitatud pooliku lahenduse ülevõtmisest vaid ootan kuni see töökõlbulikuna minuni jõuab. Kui jõuab!

(veel …)

Neljapäev, august 25th, 2011

699,24

Tambu maatüki müügiga paar aastat tagasi jäi siia põllule ripakile suuremat sorti plekist kuut või isegi garaaz. Kui Tambu põld välja renditi, tõmbas rentnik selle traktoriga minu maatüki taha ning omanikuga leppisime kokku, et ma võin selle maha müüa ning saadud raha eest teed remontida. Müük osutus muidugi vaevaliseks kuigi pean tunnistama, et südamega ma seda ei teinud ka. Need vähesed potentsiaalsed ostjad, kellega võinuks kaubaks minna, pakkusid metallist hüti eest kaks-kolmtuhat krooni, mida mina ilmselgelt väheks pidasin. Ja õigesti tegin.

Kuna Vardja tee ehituseks võetud hiigel-laen tahab tagastamist, otsustasin ma putka suve lõpus tükkideks lõigata ja vanarauda toimetada. See õnnestuski aga suurema vaeva ja kulubaasiga kui osanuksin arvata. Kuigi gaasilõikaja sain Ervitalt, kulus lõikamisele algselt planeeritud 2-3 tunni asemel hoopiski 8! Ühest hapnikuballoonist sai kolm ning vanaraua toimetus Järva-Jaani läks maksma 160 kilomeetri jagu kütust. Lisaks abilise tööaeg. Selle kõige juures suutsime putka taladel keevitatud põhja lõigata vaid kaheks tükiks, millest kumbi võis kaaluda ca 400 kilo. Kokku ilma kütuseta maksin “töötasude” ja materjalidena välja 95 EUR.

(veel …)

Kolmapäev, august 24th, 2011

MTÜ Nahkanuia projektidest

Ja nädalavahetuse lõpetuseks veel üks väike postitus vanadpildid.net projekti teemadel, mis on jäänud viimasel ajal toppama ning millest ma, tõtt öelda, eriti rääkida ei taha. On selge, et see on minu viimane projektirahadega teostatud projekt. Edaspidi teen kas oma vahenditega või ei tee üldse.

Nimelt selgus, et projekti valmimine venib äärmiselt proosalisel põhjusel. Kuna projektirahad laekuvad alles pärast tööde teostamist, ei ole ma oma soovidega esmaste prioriteetide hulgas, kuhu mahuvad maksejõulised kliendid. Nii on projekt pidevalt nihkunud ja nihkunud kuni praeguse ajani ega ole siiani päris valmis. Seda hoolimata asjaolust, et hinnapakkumises on selgelt kirjas:

Projekti teostamiseks kuluv ligikaudne aeg on 6 nädalat. Ajaarvestuses pole arvestatud pangalinkide ja muude kolmandate osapoolt pakutavate teenuste rakendamisega, kuna see sõltub suuresti kolmandast osapoolest.

(veel …)

Pühapäev, juuli 10th, 2011

Loobumisnõusolek projektijuhtimise tasust

Paar päeva tagasi sain telefonikõne PRIA ametnikult, kes, olles üle vaadanud minu rahataotluse vanadpildid.net uue veebikeskkonna väljaehitamisele teatas, et projektijuhtimise tasu investeeringutega seotud projektides ette nähtud ei ole ning palus teha loobumisnõusolek projektijuhtimise tasust.

Summa millest jutt peaks olema ca 200 EUR (mul ei ole seda postitust kirjutades dokumente käepärast) ning ma ei arvestanud niigi selle reaalse väljamaksmisega. Kuigi toimetamist ja kulusid projekti arendamisega on, oli selle summa näol pigem tegemist puhvriga mistahes tulevikuvajaduste katteks. Nüüd pühin sellest suu puhtaks.

(veel …)

Kolmapäev, märts 16th, 2011