Archive for the ‘Abaja’ Category

Kiri Kalitsasse 23.II.1941

Tuli isu enne töönädala algust midagi kirjutada. Teemaks valisin ühe vana kirja Nahkanuia ajaveebi “Postiajaloo” rubriiki. See postkaart oli veel eile osta.ee vahendusel müügis aga jäi minust ostmata, sest panustasin kahele Aruküla fotole, mida peatselt ka näidata loodan.

Kiri või postkaart on postitatud Põltsamaalt 24.02.1941. Kuigi riigikord on margi järgi veel punane, ei ole see muutnud kirja liikumist aeglasemaks kuigi ega Põltsamaa Koerust kaugel ole. Koeru postitempel kannab kuupäeva 25.02.1941.

Kirja saajaks on E.Laanes Kalitsast, kes kasutab postkasti 25. Kirja sisu on minu jaoks pisut segane aga lugege ise. Mainitud on Abajat. Kas see on saatja kodu, kust ta on siirdunud Põltsamaale elama? Tundub nii. Kahjuks pole saatja lisanud oma nime.

Kui keegi oskab ülalolevale lisaks midagi asjalikku lisada, tehke seda kindlasti.

(veel …)

Esmaspäev, oktoober 27th, 2014

Abaja vaateid

Õhtud on pikad ja pimedad. Mõnikord ma kasutan õhtuse aja ära ja teen midagi kasulikku, samas pole haruldane olukord, kus ma lihtsalt olen. Täna tegin midagi kasulikku, skanneerisin paki fotosid Abaja külast. Osa neist, paremiku, leiate siitsamast. Kindlasti on tuttavaid kohti, nautige ja kommenteerige. Vaated ei ole väga vanad aga sellele vaatamata on väga palju muutunud. Kallaste koolimaja küll mitte aga näiteks pangamaja ja Otsa talu on hiljuti tänu uutele elanikele saanud uue hingamise. Fotode autor peaks olema Arnold Haavasalu.

Udeva pangamaja

(veel …)

Laupäev, jaanuar 11th, 2014

Eile Abajal

Minu ja Mati tee viis meid eile õhtul Abaja külla, kus käisime külas Otsa talu pererahval. Imbre ja Triin ostsid selle talu endale koduks ja on ennast sinna kenasti sisse seadnud. Hooneid, mida korrastada, on rohkem, kusjuures olemasoleva elumaja ja abihoonete juures on kadedakstegevalt palju kasutatud raudkivi. Aega, raha ja tööd kulub talukompleksi taastamisel veel palju, töö on ju alles alanud. Samas tõotab tulemus tulla ehe, sest pererahvas on nõuks võtnud seda teha võimalikult originaalilähedaselt ja omaaegses vaimus.

(veel …)

Pühapäev, august 8th, 2010