Archive for the ‘Taaskasutamine’ Category

Poistega jõge puhastamas

Täna tegime ära selle, mida olin juba paar aastat plaaninud ja käisime poistega Põltsamaa jõest prügi korjamas. Hea seltskond ja ilus ilm tegid päeva äärmiselt nauditavaks vaatamata varasele tõusmisele ja väsitavale mõlamisele. Meid premeerite lähivaates, võiks öelda lausa esireas, üle jõe ujuva põdra nägemise ja kahe suure kotitäie taaraga.

Poisid olid mõlemad väga tublid. Kuigi tundus, et motivatsioon oli üleval niigi, premeerisin neid iga leitud taaraühiku pealt 10 eurosendiga. Kokku teenisid noormehed nii oma sõiduga mõlemad 5€, sest saime kokku 99 ühikut taarat, millele lisandus sületäis muud rämpsu.

Tegin meie retkest telefoniga pilte ja paar videot. Need kõik on teie ees esmalt fotodest koostatud meeleoluka videona, seejärel ühe naljaka klipina meie retkelt ning kõige lõpuks Flickr albumina (kliki fotol). Läbisime kokku ca 20 kilomeetrit, milleks kulus 9 tundi ja mille sisse mahtus lõunapaus Tammemäe laagriplatsil.

(veel …)

Laupäev, mai 7th, 2016

Põdrasarvest käepide

Ma pole viimasel ajal leidnud endas jõudu maja juures toimetada. On selline keeruline ja imelik aeg. Kuid kui täna läksin lauta sügavkülma kaitsekapile Konsumist ostetud kaht käepidet külge kruvima, jäi silma sealsamas seinal pikemat aega seisev põdrasarv. Tegemist on sarvega, mille Maarja sama hoone tagant aasta tagasi leidis ja mille osas hiljem selgus, et äi selle sinna sokutas. Kuna kõrvaluksel käepide puudub ning seda on niiskusest punsununa raske lahti saada, tegi aju 1 + 1 ning ma asusin tekkinud ideed teostama.

See polnudki nii keeruline, sain hakkama rauasae, ketaslihvija ja akutrelliga. Esimesega saagisin sarvaotsad maha ja teisega timmisin need seal kus vaja õige nurga alla. Puupuuriga lasin kruvide jaoks augud ette ning freesisin rauapuuriga süvendi kruvipea jaoks. Tulemus nagu ma seda Facebooki vahendusel kannatamatult jagasin, on teie ees. Mulle täitsa meeldib, jäin ainult mõtisklema, kas sarv väljas kestab. Peaks kestma, metsa all vedeleb ju aastaid …

(veel …)

Laupäev, detsember 19th, 2015

Heategevuslik oksjon vanadpildid.net heaks

Teeme selle siis ära! Olen pikalt mõlgutanud mõtet korraldada üks heategevuslik oksjon vanadpildid.net keskkonna tarbeks, mis on tervikuna äärmiselt ressursimahukas ettevõtmine. Kuid peamiseks oksjoni korraldamise ajendiks on septembris keskkonnale tellitud lisafunktsioonid ning täiustused. Peamine lisafunktsionaalsus on tagakülje esitlemine, mida lubasin juba 2013 aastal! Tollest korrast on mul ka olemas annetustena saadud 45€. Et ma seekord olen lubadusest kaugemale jõudnud, tõestab eile testversioonina käiku läinud tagakülje funtsioon. Tehtavate tööde käigus saab vanadpildid.net endale veel korraliku ja toimiva Facebook lehe ning fotodele lisakse eraldi väljadel kogu omanik ning avaldamisluba. Muude tööde seas muudetakse keskkonda kiiremaks ning tehakse muid väiksemaid muudatusi kasutuskogemuse parandamiseks. Kõik see kokku läheb maksma 587€, mis tuleb välja maksta 7 päeva jooksul alates konkreetse töö valmimisest. Tähtajad 10., 18., 23. ja 24. oktoober.

Oksjonile läheb käsitööna valminud Nahkanuia veiniriiul mõõtudega 120×53 cm, tehtud internetist saadud juhendite järgi . Riiuli teeb eriliseks kasutatud materjal, hiljuti kokku kukkunud Abrami elumaja voodrilauad, mis on kuivatatud ja lihvitud.  Kinnitusvahendina kasutasin ainult naelu ning puitpinnad on lakitud kvaliteetse Prantsuse sellakiga Liberon kaubamärgilt. Seega on riiul kasutusvalmis (va. seinakinnitused)!

(veel …)

Kolmapäev, oktoober 7th, 2015

Lihtne veiniriiul internetist

Veiniriiul @Nahkanuia

Juhtusin oma FB ajajoonel märkama postitust euroalusest valmistatud veiniriiuli kohta. Tundus tore mõte ja pärast video vaatamist proovisin ise ka kätt. Sellist euroalust nagu videos mul võtta ei olnud aga lauajuppe leidus piisavalt, mistõttu tegin ise. Tulemuse riputasime kööki seinale. Kuniks ära tüdineme.

(veel …)

Pühapäev, august 2nd, 2015

Rauarisust pink

Mõtlesin ja mõtlesin kuid ei suutnud meenutada kust täpselt ma selle kõvera rauakola välja kangutasin – kahtlustan, et kusagilt Pertelsoni elamise lähedalt metsaservast pärast seda kui Nahkanuial käis hammustaja. Igal juhul pilti mul sellest pole nagu ikka, kui tahaks näidata metamorfoosi, millele isegi looduses on raske vastet leida.

Mõni nädal tagasi vedasin kõvera rauahunniku, mis koosnes kahest jalakomplekti meenutavast kõverikust ja nende külge kinnitunud sõlmes vinkelraua sepa juurde. Tahtsin, et ta vormiks vanarauast pingi.

Kätte sain alloleva konstruktsiooni. Mõlemad küljed ja neid ühendavad alumised vinklid on “originaalid”, ainult seljatoe raam tuli tal enda materjalist juurde teha.

(veel …)

Laupäev, mai 2nd, 2015

Diagonaalpõõnad

Diagonaalpõõnad @Nahkanuia

Midagi pole teha ja igavuse peletamiseks mõtlesin kirjutada postituse sellest, kuidas ma eile kahele oma siseuksele diagonaalpõõnad1 paigaldasin.

Kui me maja ostsime, puudusid hoonel kaks algset ust. Üks neist viinuks sahvrisse, teine köögist tagatuppa. Koos Margusega meisterdasime vanadest põrandalaudadest ja sepa taotud hingedele uksed. Tegime need kõigi tol hetkel eksisteerinud võimaluste ja oskuste piires maksimaalselt kvaliteetselt. Põrandalaudade punni puhastasime parema istuvuse saamiseks ja põõnad tappisime kalasabatapiga. Vaata pilte siit.

(veel …)

  1. Leidsin veebist ühe dokumendi, kus sellist terminit oli kasutatud. []

Laupäev, jaanuar 3rd, 2015

Meestekas korras

Meestekas @Nahkanuia

2013 aasta mais avaldasin postituse fotodega kahest jalgrattast, üks meestekas ja üks naistekas, mis mul õnnestus saada. Tookord jagasin lahelt lubadusi rattad korda teha ja siis neid esitleda. Naisteka lasin Tallinnas ühel tuttavalt üle vaadata ja kuigi kett sai vahetatud, jooksud puhastatud, ei suutnud ta lahti saada lenkstange hoidvat polti ja nüüd kostub sealt sõites naks.

(veel …)

Neljapäev, juuli 3rd, 2014

“Uus” grill

Uus grill ©Nahkanuia

Mainisin ühes oma hiljutises postituses Väinjärve seppa ja tema mõtet ehitada kiviaial lebadud vanast ja kõverast Haava talu hobukultivaatorist grill. Ennast suurteks grillijateks me ei pea aga leidsime idee olevat väärt teostamist, kuna nii saaks üks vana ja kasutuna roostetav Nahkanuia ese majapidamises mingi otstarbe ning õueala huvitava kujunduselemendi.

(veel …)

Neljapäev, mai 1st, 2014