Archive for the ‘Päev pildis’ Category

Nahkanuia jääväljadel

Paar päeva tagasi viisin oma tööandja juures läbi koolituse matkauiskudest ja matkauisutamisest. Täna seiklesime neljakesi Nahkanuia jääväljadel. Uiske meil ei olnud aga jääd jagus piisavalt, et liugu lasta, ronida, süüa ja imetleda. Tilde leidis jäälille ja jääseene.

Laadisin mõned pildid üles oma Flickr kontole.

Nahkanuia jääväljadel

Laupäev, detsember 10th, 2016

Puhkusepäevik – 6. päev

Tagurpidi ©Nahkanuia

Sellise isa leidsid hommikul naine ja lapsed köögilaua taga istumas. See pole mul esimene kord tagurpidi särgiga esineda, viimati olin lausa kontoris ja valmistusin koolitust läbi viima.

(veel …)

Laupäev, november 12th, 2016

Puhkusepäevik – 5. päev

Ma ei teinud Maarja ees saladust, et oma viienda puhkusepäeva hommiku veedan toas arvuti taga, tegeledes peamiselt oma hobiga ehk vanade fotodega. Piltide skanneerimine, varundamine, tuvastamine ja lõpuks ka ülespanek on aeganõudvad tegevused. Teinekord on pooletunnise pusimise järel olemas vaid mõnest lausest koosnev kaastekst fotole.

Lõpetasin toas 11 paiku, et minna kolmandat järjestikkust päeva põletama oksi ja vedama tüvesid Vardja tee ääres. Kui ma ära tulin, oli umbes 2/5 platsist korrastatud ja mina saanud taaskord kinnitust teadmisele, et minu organism reageerib raskuste tõstmisele, isegi vedamisele, negatiivselt.

Vardja tee puhastamine ©Nahkanuia

(veel …)

Reede, november 11th, 2016

Puhkusepäevik – 4. päev

Järjekorras neljas puhkusepäev pidi algama sõiduga Paidesse, kus mul oli kokku lepitud kohtumine. Kõik kulges plaanipäraselt kui arvata välja põrandapraost elutoa põrandale surema roninud hiir, kes tuli likvideerida. Hiired on kõik neile pandud mürgikarbid tühjaks tassinud ja paaril viimasel päeval on seda olnud ka lõhnast tunda. Kes on kogenud, see teab millest jutt käib.

Hiiri tundub sel aastal olevat rohkesti, seda on ka teised rääkinud. Meie peamiselt siiski kuuleme neid. Sellised revolutsioonilised väljaastumised nagu fotol on pigem haruldased. Ja ega suurt midagi teha ei saa kui juba tehtud: mürki jagame (toas), kassid kah püüavad ja söövad (õues). Täna tõi Maarja poest lisaks kaks lõksu, panen need ka üles.

(veel …)

Neljapäev, november 10th, 2016

Puhkusepäevik – 2. päev

Tuisk 08.11.2016 ©Nahkanuia

Järjekordne tuisune puhkusepäev hakkab õhtusse jõudma ja pean tunnistama, et millegi peadpööritavaga ma täna hakkama ei saanud. Rahulikult ja mõnusas meeleolus alanud päev kiskus juba hommikul “tänu” Hinckusele viltu.

(veel …)

Teisipäev, november 8th, 2016

Puhkusepäevik – 1. päev

Täna algas mul ametlikult puhkus. Kõigest nädala aega aga siiski puhkus. Alates möödunud aasta novembrist olen puhanud nädala suvel ja nüüd on käes teine nädal.

Mõtlesin, et vahelduse mõttes pean “puhkusepäevikut”. Et mis ma siis seitsme päeva jooksul ära teen või ei tee. Tegelikult oleks vaja mõlemat.

(veel …)

Esmaspäev, november 7th, 2016

Jaanipäev 2015

Seekordne Jaanipäev on pildimaterjali poolest kidur aga midagi siiski on. Kuna vihma sadas alates pärastlõunast vahelduva eduga, kolisime grilliga maja ette kastani alla. Sinna kolisime kõik olemasolevad istumisalused ja võib öelda, et välja kukkus päris mõnus olemine. Vähemalt minu arvates. Vahepeal tegime söögi allaraputamiseks jalutuskäigu Rõhule ning äi, naiseõde ja mina osalesime vahelduva eduga sportlikes ettevõtmistes lastega, mis valdavalt seondus jalgpalli või tennisega. “Pidu” lõppes südaöö, kui lisaks Tallinna rahvale startis Paide poole minu ema. Suurt tuld poiste kurvastuseks me täna ei teinud, kuna tuul puhus järjekindlalt maja suunas. Igaks juhuks.

Jaanipäev 2015 @Nahkanuia

(veel …)

Teisipäev, juuni 23rd, 2015

Fotoseeria: poisid ja koer

Poisid ja koer märtsi lõpus 2015 Nahkanuial hullamas.

Laupäev, märts 28th, 2015