Archive for the ‘IT’ Category

Nahkanuia ajaveeb mobiilsetele seadmetele optimeeritud

Kui keegi jälgib Nahkanuia ajaveebi oma nutitelefonist, on seda nüüdsest alates veelgi mugavam teha. Hiljuti blogile lisatud plugin Jetpack võimaldas sellise funktsionaalsuse ühe nupuvajutusega seadistada. Imestan, et ma seda varem ei taibanud teha ega otsida. Minu iPhones avaneb nüüd selline vaade (kliki pildil).

Kolmapäev, november 14th, 2012

Nahkanuia pangakaart

Mõned pangad pakuvad võimalust tellida pangakaart kliendi valitud pildiga. Kasutasin seda võimalust ja tulemus sai selline nagu alloleval fotol. NB! Turvalisuse huvides on fotolt kaardi number eemaldatud. :)

Kaardi pildina kasutasin hiljuti saadud 1915 aasta piirkonna kaarti. Tegemist peaks olema ainsa pangakaardiga maailmas, millel on nimetatud Nahkanuia küla. Lisaks on sellel Koeru inimesele palju tuttavaid kohti. Muidugi ei sõltu kaardi võimalused selle kujundusest aga ikkagi on kuidagi mõnusam maksta “Nahkanuia” kaardiga, seda nii otseses kui kaudses mõttes.

Kolmapäev, oktoober 31st, 2012

Warning: Something’s Not Right Here!

Alles hiljuti oli Nahkanuia ajaveeb maas seoses koerufoorum.net lehele sisse pugenud pahalasega. Kuna enamus minu veebiprojekte istub hong.ee serveris, laieneb pahalaste tõttu kehtestatud piirang automaatselt kõigile kaustadele. Viga kõrvaldati Veebimajutuse inimeste poolt kiiresti.

Kui ma eile püüdsin siseneda nahkanuia.net veebilehele läbi Chrome brauseri, sain sellise hoiatuse:

(veel …)

Reede, detsember 16th, 2011

Nahkanuia fotoblogi

Mõni aeg tagasi mainisin võimalikku fotoprojekti siitkandist pärit Romeo Koitmäega. See projekt on jäänud mõneks ajaks kalevi alla, sest sobivat tasuta, mugavat ja käepärast veebilahendust pole ma tänaseni suutnud leida. Otsingute käigus sirvisin läbi ka WordPress blogimootorile loodud fototeemad ja leidsin ühe, mis alguses otsekui rahuldas minu soove aga nagu hiljem selgus, osutus haldamise poole pealt siiski küllaltki ajamahukaks ja ebamugavaks. Seda eriti suure hulga fotode haldamisel.

Kuna tegemist oli tasulise teemaga, ei saanud ma seda ka lihtsalt seisma jätta ja pärast pikemat arutelu iseendaga otsustasin ma selle ära kasutada täiendusena Nahkanuia ajaveebile, luues sinna oma olustiku ja looduspiltide baasil väikese aga lihtsa Nahkanuia fotoblogi. Eile toimetasingi seda pisut ja kuigi teha on veel natuke (logo, tekstiosa, domeeninimi jne.), panin esimesed fotod üles ja arvasin olevat hea idee see ajaveebi lugejatele hindamiseks välja käia. Mida te siis arvate?

(veel …)

Pühapäev, aprill 17th, 2011

Minu memolane.com

Täna ei kirjuta pikalt, juhin vaid tähelepanu ühele ägedale veebiprojektile, mis ehk mõnele Nahkanuia ajaveebi lugejale meeldida võib. Selle projekti nimi on memolane ja kujutab see endast keritavat ajatelge, kuhu kasutaja saab valikuliselt lisada või kus jagada fotosid, videoid, muusikat, blogipostitusi, säutse oma lemmikkeskkondadest. Seega, kes tahab Nahkanuial toimuval ühes kohas silma peal hoida võib visata pilgu minu memolane kontole ja selle meeldimise korral endale lemmikutesse salvestada. Projekt on testversioonis aga mulle tundub, et saab minna ainult premaks.

Reede, märts 4th, 2011

558 fotot lihtsalt kadunud!

Ma ei tea kellele peab nüüd vastu pead andma või keda sõimama aga mingil salapärasel põhjusel näitab ajaveebile juurde installeeritud linkide toimimist kontrolliv plugin, et 3 päeva tagasi on kaduma läinud või iseeneslikult kustunud 558 fotot. Vastav logi näitab, et fotod on “kaduma läinud” kolm päeva tagasi ehk reedel, kui ajaveeb oli ajutiselt maas seoses ühe faili muutmisega. Kas fotode kadumisel on sellega seos või mitte ning kas neid annab varukoopiast taastada saan teada homme hommikul, kui Veebimajutuse rahvas taas tööl on. Seniks siis päris suur hulk vanemaid postitusi ilma fotodeta!

Esmaspäev, veebruar 7th, 2011

Mõned tehnilised uuendused

Võib olla on Nahkanuia ajaveebi külastaja märganud siin ajaveebis mõningaid väiksemaid tehnilisi muudatusi. Kui mitte, kasutan võimalust, et neile ise tähelepanu juhtida. Ma ikka aeg-ajalt võtan selle ristikäigu ette ja sirvin põgusalt wordpress.org plugin‘ate lehte, et leida sealt midagi, mis muudaks Nahkanuia ajaveebi kasutajaliidese veelgi lihtsamaks ja intuitiivsemaks. Teinekord mul see ka õnnestub kuid enamikel kordadel ootab leitud lahendusi siiski mahakustutamine. Pole mõtet koormata oma ajaveebi asjadega, mida keegi ei vaja või, mis moodsas keeles, ei anna lisaväärtust. Vanemad lugejad mäletavad kindlasti segadust, mille tekitas ühel talvel ajaveebi lisatud virtuaalne lumesadu, mis muutis postituste avamise ja sirvimise aeglaseks ja ebamugavaks!

(veel …)

Esmaspäev, veebruar 7th, 2011

Nahkanuia ajaveeb taas töökorras!

Eile toimusid esimesed katsetused ühe väikese Koerut tutvustava veebiprojekti tarkvaraga. Kuigi olen selles valdkonnas täielik võhik, suutsin peaaegu iseseisvalt luua andmebaasi aga tööle seda siiski ei saanud. Täiendaval uurimisel selgus, et probleem on andmebaasi seadistustel vanemale MySQL versioonile (või midagi sarnast) ning et selle käimajooksmiseks läheb vaja asjatundja abi. Palusin tarkvara loojal ennast aidata ja aitamise käigus juhtuski, et üks oluline fail asendati teisega, tulemuseks segadus domeeninimede ja -teedega. Kõik nahkanuia.net ajaveebi külastada soovinud suunati sujuvalt hong.ee lehele. Aitäh neile, kes võtsid vaevaks mind veast informeerida! Kinnitan, et tegemist ei olnud tahtliku “turundustrikiga” nagu üks naljamees mind veenda püüdis. :) Aga selles oli tal siiski õigus, tasuta lõunaid pole olemas.

Reede, veebruar 4th, 2011