Archive for the ‘IT’ Category

Uuendasin NN fotoblogi

(veel …)

Esmaspäev, jaanuar 23rd, 2017

hong.ee uus avaleht

hong.ee avaleht

See pole nüüd küll teab mis suur uudis kuid lasin uuendada hong.ee avalehte.

(veel …)

Reede, jaanuar 20th, 2017

Vilk Veebipood

safe-album.ee

Üks asi viib teiseni. Märkamatult kasvas minu algselt kodukülaga piirnenud ajaloohuvist välja kirg kodukihelkonna vanade fotode ja nende kogumise vastu. Soovist neid jagada sai omakorda veebikeskkond vanadpildid.net.

(veel …)

Teisipäev, jaanuar 17th, 2017

Nahkanuia ajaveeb mobiilsetele seadmetele optimeeritud

Kui keegi jälgib Nahkanuia ajaveebi oma nutitelefonist, on seda nüüdsest alates veelgi mugavam teha. Hiljuti blogile lisatud plugin Jetpack võimaldas sellise funktsionaalsuse ühe nupuvajutusega seadistada. Imestan, et ma seda varem ei taibanud teha ega otsida. Minu iPhones avaneb nüüd selline vaade (kliki pildil).

Kolmapäev, november 14th, 2012

Nahkanuia pangakaart

Mõned pangad pakuvad võimalust tellida pangakaart kliendi valitud pildiga. Kasutasin seda võimalust ja tulemus sai selline nagu alloleval fotol. NB! Turvalisuse huvides on fotolt kaardi number eemaldatud. :)

Kaardi pildina kasutasin hiljuti saadud 1915 aasta piirkonna kaarti. Tegemist peaks olema ainsa pangakaardiga maailmas, millel on nimetatud Nahkanuia küla. Lisaks on sellel Koeru inimesele palju tuttavaid kohti. Muidugi ei sõltu kaardi võimalused selle kujundusest aga ikkagi on kuidagi mõnusam maksta “Nahkanuia” kaardiga, seda nii otseses kui kaudses mõttes.

Kolmapäev, oktoober 31st, 2012

Warning: Something’s Not Right Here!

Alles hiljuti oli Nahkanuia ajaveeb maas seoses koerufoorum.net lehele sisse pugenud pahalasega. Kuna enamus minu veebiprojekte istub hong.ee serveris, laieneb pahalaste tõttu kehtestatud piirang automaatselt kõigile kaustadele. Viga kõrvaldati Veebimajutuse inimeste poolt kiiresti.

Kui ma eile püüdsin siseneda nahkanuia.net veebilehele läbi Chrome brauseri, sain sellise hoiatuse:

(veel …)

Reede, detsember 16th, 2011

Nahkanuia fotoblogi

Mõni aeg tagasi mainisin võimalikku fotoprojekti siitkandist pärit Romeo Koitmäega. See projekt on jäänud mõneks ajaks kalevi alla, sest sobivat tasuta, mugavat ja käepärast veebilahendust pole ma tänaseni suutnud leida. Otsingute käigus sirvisin läbi ka WordPress blogimootorile loodud fototeemad ja leidsin ühe, mis alguses otsekui rahuldas minu soove aga nagu hiljem selgus, osutus haldamise poole pealt siiski küllaltki ajamahukaks ja ebamugavaks. Seda eriti suure hulga fotode haldamisel.

Kuna tegemist oli tasulise teemaga, ei saanud ma seda ka lihtsalt seisma jätta ja pärast pikemat arutelu iseendaga otsustasin ma selle ära kasutada täiendusena Nahkanuia ajaveebile, luues sinna oma olustiku ja looduspiltide baasil väikese aga lihtsa Nahkanuia fotoblogi. Eile toimetasingi seda pisut ja kuigi teha on veel natuke (logo, tekstiosa, domeeninimi jne.), panin esimesed fotod üles ja arvasin olevat hea idee see ajaveebi lugejatele hindamiseks välja käia. Mida te siis arvate?

(veel …)

Pühapäev, aprill 17th, 2011

Minu memolane.com

Täna ei kirjuta pikalt, juhin vaid tähelepanu ühele ägedale veebiprojektile, mis ehk mõnele Nahkanuia ajaveebi lugejale meeldida võib. Selle projekti nimi on memolane ja kujutab see endast keritavat ajatelge, kuhu kasutaja saab valikuliselt lisada või kus jagada fotosid, videoid, muusikat, blogipostitusi, säutse oma lemmikkeskkondadest. Seega, kes tahab Nahkanuial toimuval ühes kohas silma peal hoida võib visata pilgu minu memolane kontole ja selle meeldimise korral endale lemmikutesse salvestada. Projekt on testversioonis aga mulle tundub, et saab minna ainult premaks.

Reede, märts 4th, 2011